Menu Zamknij

Finał Igrzysk w biegach przełajowych

21 października 2023 r. w Białymstoku na Pietraszach z udziałem trzech naszych drużyn odbyły się Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych. W każdej z czterech kategorii startowało 20 zespołów, które zakwalifikowały się po zawodach powiatowych i półfinałowych.

Najwyższe miejsce  wywalczyły dziewczęta w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodniczki wystartowały bardzo ambitnie i przez większość rywalizacji biegły na medalowych miejscach. Ostatecznie zakończyły zawody na szóstej pozycji. Należy zauważyć bardzo duży postęp dziewcząt w stosunku do ubiegłego roku. Wówczas to nie udało im się w ogóle zakwalifikować do finału wojewódzkiego.

Skład zespołu:

Natalia Bednarczyk,

Zuzanna Wolanowska,

Gabrysia Zabielska,

Nikola Wyrwas,

Nikola Niedźwiecka,

Karolina Gawrych,

Basia Chrostowska,

Nikola Bagińska.

Możemy być również dumni z obu zespołów męskich. Chłopcy starsi zajęli ósme miejsce, a młodsi 12 lokatę. To również wyższe pozycje niż w poprzednim sezonie. Każdy z zawodników wykazał się najwyższym zaangażowaniem, ambicją i wolą sportowej walki.

Zestawienie drużyny starszej:

Łukasz Resko,

Jacek Krajewski,

Karol Bazydło,

Kamil Owsianko,

Kacper Szewczyk,

Piotr Górski,

Maciej Samluk,

Marcel Zakrzewski;

 

młodszej:

Grzegorz Bagiński,

Bartosz Danowski,

Piotr Kozłowski,

Mateusz Murawski,

Piotr Nerkowski,

Paweł Sobociński,

Janek Lato,

Michał Skrodzki.

 

Gratulujemy wyników i dziękujemy za ogromny wysiłek
włożony w przygotowania i starty oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

           

przycisk galerii

Może Ci się spodobać: