Menu Zamknij

Sztafetowe biegi przełajowe

Trzy drużyny z awansem do finałów województwa podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

W Nowogrodzie, w dniu 07.10.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Grupy Zachodniej w sztafetowych biegach przełajowych. W imprezie miało prawo udziału pięć pierwszych drużyn z zawodów powiatowych. Rywalizacja w każdej kategorii wiekowej stała na wysokim poziomie. Nasze trzy zespoły wykonały postawione przed nimi zadanie i wywalczyły awans do zawodów finałowych , które odbędą się 21 października w Białymstoku.
Najwyższe miejsce, trzecie, zajął zespół dziewcząt z grupy starszej, który wystąpił w składzie: Natalia Bednarczyk, Gabriela Zabielska, Julia Sobocińska, Nikola Wyrwas, Nikola Niedżwiecka, Karolina Gawrych, Barbara Chrostowska i Zuzanna Wolanowska.
Drużyny chłopców starszych i młodszych zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Chłopcy wystąpili w składach, starsi: Łukasz Resko, Jacek Krajewski, Karol Bazydło, Kamil Owsianko, Piotr Górski, Kacper Szewczyk, Maciej Samluk, Marcel Zakrzewski; młodsi: Bartosz Danowski, Mateusz Murawski, Grzegorz Bagiński, Piotr Kozłowski, Kacper Samul, Paweł Sobociński, Michał Skrodzki, Piotr Nerkowski i Jan Lato.

Gratulujemy wyniku i postawy oraz życzymy powodzenie podczas finału wojewódzkiego.