Menu Zamknij

Najlepsi z Najlepszych – XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2023”

19 października bieżącego roku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2023” w Szkole Podstawowej w Lemanie. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji. Musieli wykazać się znajomością zasad pisowni i wiedzą z zakresu poprawności językowej.

W konkursie wzięło  udział 62 uczniów z powiatu kolneńskiego.

Z ogromną radością ogłaszamy, że
tytuł „Mistrza Ortografii 2023”
zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach
pierwsze miejsce Lena Łosiewska (VII b),

trzecie miejsce Błażej Chodnik (VIII a),
wyróżnienie Julia Szmitko (VI b).

Celem konkursu jest nie tylko zdobywanie nagród lecz również wzmacnianie umiejętności poprawnego pisania – mówił Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk.

„Organizowanie konkursu ortograficznego jest jedną z wielu okazji do utrwalania umiejętności poprawnego pisania. Powiat Kolneński wspiera wiele takich przedsięwzięć, w których młodzi ludzie mogą się zrealizować i nabrać pewności siebie. Często sama kwalifikacja do udziału w konkursie może działać motywująco do nauki.” – mówił Karol Pieloszczyk.

Konkurs „Mistrz Ortografii 2023” rozstrzygnięty

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu za ich entuzjazm i zaangażowanie. Mamy też nadzieję, że odniesione sukcesy zainspirują ich do dalszego rozwijania swoich umiejętności z zakresu  poprawnej polszczyzny.

Celina Sanicka

Może Ci się spodobać: