Menu Zamknij

Bożonarodzeniowy podarunek dla seniora

Grudzień jest miesiącem, kiedy z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o innych. Uczniowie naszej szkoły postanowili więc uczynić miły gest w kierunku osób starszych i samotnych, zamieszkujących naszą gminę. Podczas zajęć plastyki przygotowali piękne kartki bożonarodzeniowe.
W czasach, kiedy tradycja wysyłania kart powoli zanika, kartka wykonana samodzielnie rękoma dziecka będzie na pewno miłym zaskoczeniem. Dodatkowo dzieci włączyły się w zbiórkę herbat, kaw i słodyczy i zostały one dołączone do życzeń jako skormny podarunek na osłodę zimowych wieczorów.
Wraz z przedstawicielami klas 5 przekazaliśmy prezenty na ręce dyrektora i zastępcy dyrektora Centrum Usług Społecznych, pań: Izabeli Wasilewskiej i Małgorzaty Mroczkowskiej. Następnie panie opiekunki, które odwiedzają podpopiecznych dostarczą nasze podarunki seniorom.
Nasz pomysł i zaangażowanie zostało również mile docenione. W podziękowaniu otrzymaliśmy kosz pełen słodkości, którymi po powrocie do szkoły podzieliliśmy się ze wszystkimi, którzy włączyli się w tę akcję. Serdecznie dziękujemy Centrum Usług Społecznych w Stawiskach za pomoc w przeprowadzeniu naszej akcji i miłą współpracę.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla innych. Zarówno akcja „Bożonarodzeniowy podarunek dla seniora”, jak i karty bożonarodzeniowe, które wysłaliśmy kombatantom idealnie wpisały się w grudniową misję projektu „Empatyczna klasa”, która dotyczyła wolontariatu, w związku z obchodzonym w tym miesiącu Dniem Wolonatariusza.

Koordynatorzy projektu:
Katarzyna Łepkowska,
Marzena Grabowska

 

przycisk galerii

Może Ci się spodobać: