Menu Zamknij
sprzątanie świata obrazek dekoracyjny

Sprzątanie świata – Polski 2021

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji sprzątania terenów zielonych,
która będzie miała swój finał w dniach 17-19 września 2021.
          Z uwagi na obostrzenia akcja może być prowadzona w małych grupach klasowych. Będzie doskonałą lekcją edukacji ekologicznej jak również okazją do integracji zespołów klasowych. Można także zaproponować  chętnym i odpowiedzialnym uczniom indywidualne sprzątanie okolic i terenów w pobliżu ich zamieszkania, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Bezpieczniej jednak zorganizować sprzątanie grupowe.
          Zwracamy się do wychowawców klas z apelem o zaangażowanie w tego typu działanie, a po akcji prosimy o krótką pisemną informację, jaka klasa, kiedy i jaki teren sprzątała oraz ilu uczestników wzięło w niej udział, ile kg śmieci zebrano. Mile widziane będą zdjęcia, które należy przesłać na adres email: krystyna.gorecka@cyberia.pl  
          Zostanie sporządzony raport, który zamieścimy na stronie szkoły, jak również prześlemy do Fundacji ,,Nasza Ziemia” z siedzibą w Warszawie, z jaką nawiązaliśmy współpracę. Oczywiście wyjście w teren należy wcześniej zgłosić do dyrekcji szkoły, a uczestników uprzedzić o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Zaopatrujemy się w gumowe rękawiczki i w worki na śmieci. Dyrekcję szkoły prosimy o wsparcie w tym zakresie. Można do akcji włączyć także rodziców naszych uczniów. Zebrane śmieci zgromadzimy na terenie szkoły w miejscu dozwolonym i wskazanym przez Dyrekcję. Postaramy się by ich szybkim odbiorem zajęło się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ,,BŁYSK”
          W środę wychowawcy znajdą na swoich biurkach klasowych kartę zgłoszenia udziału w akcji. Na korytarzach szkolnych zamieściliśmy plakaty informacyjne dla społeczności szkolnej.
Liczymy na Państwa zaangażowanie i naszych podopiecznych.  Razem możemy więcej!
W załączniku, w pliku pdf, przesyłamy informator z materiałami informacyjnymi i edukacyjnymi, jaki otrzymaliśmy od Fundacji ,,Nasza Ziemia”. Zawarte w nim ciekawe materiały, infografika i scenariusze zajęć, można wykorzystać do edukacji ekologicznej na różnych poziomach nauczania. Dołączamy też plakat, który można zaprezentować rodzicom na jutrzejszych zebraniach klasowych.
Zachęcamy do lektury i pozdrawiamy,
Krystyna Górecka, Emilia Leszczyńska

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
Informator_SSP_2021 4 MB 489
plakat -Sprzątanie Ziemi 2021 17 MB 339

Może Ci się spodobać: