Menu Zamknij

#patostreamy – relacje na żywo w Internecie prezentujące zachowania określane i postrzegane jako patologiczne

Rozpocznij rozmowę ze swoim dzieckiem

Dowiedz się, czym charakteryzują się szkodliwe treści w Internecie i jak skutecznie chronić przed nimi młodych ludzi. Przygotowaliśmy atrakcyjne materiały, które pomagają podjąć rozmowę z dzieckiem na temat bezpieczeństwa w sieci.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej – u dołu strony znajdziesz link do poradnika dla rodziców „Szkodliwe treści w Internecie. Nie akceptuję, reaguję!”.

Zobacz animację – trwa niecałe 2 minuty.

Mama skutecznie zapobiegła szkodliwemu wpływowi jaki Królowa Śniegu miała na Kaja – zobacz jak!

Podcast

Czym są patotreści? Dlaczego dzieci je oglądają? Jak ochronić dziecko, gdy zabłądzi w ciemniejsze strony Internetu? Te i wiele innych kwestii podejmujemy w podcaście z Julią Piechną, ekspertką NASK, autorką poradnika dla rodziców “Szkodliwe treści w Internecie | Nie akceptuję – reaguję!”.

Broszura do pobrania

Możesz ją wydrukować i powiesić w domu lub szkole – dzięki temu nie zapomnisz o tym, jak skutecznie działać, gdy pojawi się zagrożenie!

Chcesz wiedzieć więcej?

Zajrzyj do broszury „Szkodliwe treści w Internecie. Nie akceptuję, reaguję!”

Młodym ludziom bardzo łatwo zetknąć się w sieci się z materiałami, które mają na nich szkodliwy wpływ i mogą zostawić ślad na ich psychice i więziach społecznych. O czym mowa? Chociażby o pornografii, filmach zachęcających do wulgarnych zachowań, poradach podszytych fałszywą troską, czy treściach, które namawiają do samookaleczania, a nawet samobójstw.

Internet ma mnóstwo zalet. Jest narzędziem wspierającym w nauce, w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, w ciekawym spędzaniu czasu. Aby dzieciaki mogły z pełni korzystać z jego potencjału, my – dorośli powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo w sieci. Jak to zrobić?

Aby odpowiedzieć na to i inne pytania zachęcamy Was do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Szkodliwe treści w Internecie. Nie akceptuję, reaguję!”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
patostreamy_ebook 768 KB 347
Szkodliwe_treści_w_internecie_www_int 3 MB 403

Może Ci się spodobać: