Menu Zamknij

Dbamy o higienę jamy ustnej – dentobus w naszej szkole

W dniach 7, 8, 9 i 12 września 2020 roku Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach odwiedził dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego w szkole. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadzał indywidualne badania stomatologiczne. Rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zdrowia zębów swoich pociech. Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty. Opieka stomatologiczna dentobusu była bezpłatna.

Może Ci się spodobać: