Menu Zamknij

Edukacja – ważna sprawa …

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej społeczność Szkoły Podstawowej w Stawiskach świętowała pod hasłem „Edukacja – ważna sprawa”. Uroczystość zaszczyciło wielu gości, którym śmiało można nadać tytuł „Przyjaciele Szkoły”. W części oficjalnej Dyrektor p. Tomasz Chojnowski dziękował wszystkim za ofiarną pracę nad kształtowaniem kolejnych pokoleń Polaków. Życzył satysfakcji z podejmowanego trudu. Do tych życzeń piękne słowa dołączali też zaproszeni goście. Uhonorowaniem nauczycieli za ich pracę i osiągnięcia stały się wręczone nagrody.

W drugiej części uroczystości głos zabrali uczniowie. Najpierw przypomnieli, że historia polskiej edukacji jest niezwykle interesująca. Mamy się czym pochwalić – powołana w 1773 roku Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty w Europie. Po krótkim wprowadzeniu i życzeniach na scenie pojawili się uczniowie, którzy wcielili się w różne role: babci, jej wnuków i gości. Szkolni aktorzy zaprezentowali Dzień Edukacji w domu emerytowanej nauczycielki, którą odwiedzają wdzięczni za kształcenie i wychowanie dawni uczniowie. Inscenizacja stała się tak naprawdę lekcją wdzięczności wszystkim, którzy tworzą szkołę. 

Szanowna Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi! Bardzo dziękujemy za troskę o każdego z nas, za życzliwe spojrzenie, wyrozumiałość, przekazywaną wiedzę i udzielaną w różnych sytuacjach pomoc.

Uczniowie

przycisk galerii

Może Ci się spodobać: