Menu Zamknij

Dzień Św. Patryka w szkole – Ogólnopolski projekt kulturowy LET’S GO GREEN

W marcu 2024r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt kulturowy LET’S GO GREEN- projekt przybliżający wiedzę o Irlandii i o Św. Patryku- patronie Irlandii. W ramach projektu nauczyciele języka angielskiego we współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowali wiele ciekawych zadań dla uczniów oraz zorganizowali  Dzień Św. Patryka. Z tej okazji zostały przygotowane tematyczne gazetki ścienne , dzięki którym uczniowie mogli poznać nowe słownictwo oraz poszerzyć wiedzę o Irlandii i Św. Patryku. W klasach młodszych prowadzone były lekcje kulturowe, uczniowie oglądali filmy edukacyjne dla dzieci o Irlandii i o Dniu Św. Patryka, poznali liczby 1-10 po irlandzku, wykonywali prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na gazetce ściennej na korytarzu.

W Dniu Św. Patryka w  szkole ,, zazieleniło się”- społeczność uczniowska przebrała się na zielono, odbył się konkurs na najciekawsze przebranie z okazji tego święta, uczniowie poszukiwali w szkole złotych monet oraz koniczynek z kodami QR,  pod którymi kryły się różne zadania,były też różnequizy, konkursy, zabawy i ciekawostki językowe oraz mnóstwo dobrej zabawy.

Dziękujemy uczniom za aktywne włączanie się do zadań w ramach projektu. Dziękujemy również nauczycielom, którzy przyłączyli  się do wspólnej zabawy w Dniu Św. Patryka. Było zabawnie i….zielono.

Składamy serdeczne podziękowanie uczniom i opiekunom Samorządu Uczniowskiego
za współpracę przy realizacji tego projektu.

                                                                                              Nauczyciele języka angielskiego

 

przycisk galerii

Może Ci się spodobać: