Menu Zamknij

Święto Szkoły 2024

Kolejne pokolenia młodych Polaków, zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Stawiskach, wychowywane są w szacunku do idei, którym Tadeusz Kościuszko poświęcił swoje życie. A są to idee, za które życie oddało wielu Polaków: umiłowanie ojczyzny, wolność, sprawiedliwość.  Wartości te są szczególnie ważne w szkole XXI wieku.  Jako nauczyciele i wychowawcy za swój obowiązek traktujemy kształtowanie takiej postawy, która stanie się odpowiedzią na wezwanie Tadeusza Kościuszki: „Na głos Ojczyzny wszelkie zastanowienia, wszelkie względy niknąć powinny”. Pracując nad kształtowaniem charakterów naszych uczniów, staramy się o to, aby ich dewizą w szkolnej przygodzie stały się słowa: „Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi”. Dzielmy się więc radością z tego, że naszym patronem jest szlachetny syn polskiej ziemi, patriota, człowiek wielkich idei i czynów.

Dzisiaj składamy hołd naszemu patronowi, ale również wszystkim osobom, które wnoszą swoje zaangażowanie i poświęcenie w rozwój naszej szkoły. Dziękujemy nauczycielom za codzienną pracę, wsparcie i motywację, jaką nam dajecie. Dziękujemy pracownikom za nieustanny wysiłek i zaangażowanie w organizację codziennego życia szkoły.

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że nasz patron jest dla nas inspiracją do ciągłego doskonalenia i dążenia do celów. Bądźcie wytrwałe w dążeniu do celu, nie bojąc się trudności i przeciwności losu. Pamiętajcie, że każdy z Was ma w sobie potencjał do osiągnięcia wielkich rzeczy.

Życzę nam wszystkim nieustającego zaangażowania, ciekawości i chęci do nauki. Niech nasz patron będzie dla nas przewodnikiem i wzorem do naśladowania. Dziękuję.

przycisk galerii

Może Ci się spodobać: