Menu Zamknij

„Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Zestaw składający się z interaktywnego monitora, 16 laptopów wraz z przenośną szafą oraz  oprogramowania umożliwiającego zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów – to nagrody w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” zorganizowanym przez  Państwowy Instytut Badawczy NASK. Do udziału w nim uczniowie z Polski nadesłali ponad 3 tys. zgłoszeń. Mobilnymi pracowniami komputerowymi nagrodzono 800 z nich. Dwie trafią do Gminy Stawiski.

Do konkursu stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach i Szkoły Podstawowej w Porytem. Prace uczniowie przygotowywali pod kierunkiem swoich nauczycieli: Pana Grzegorza Paczoszki w SP Stawiski i Pani Wiolety Greloch w SP Poryte. W nagrodę do każdej szkoły trafi wspomniany sprzęt.

– To wielki sukces naszych uczniów i nauczycieli dlatego z serca im gratuluję – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Zdobywanie kompetencji cyfrowych jest dziś kluczowe, a mobilne pracownie komputerowe w obu szkołach na pewno będą do tego wykorzystywane.

Wyniki konkursu w naszym województwie zostały ogłoszone 21 września przez Wiceministra Cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. W konferencji uczestniczyła również Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

Relacja z wydarzenia:
www.radio.bialystok.pl
bialystok.tvp.pl (ok. min. 14)
bialystok.tvp.pl

Może Ci się spodobać: