Menu Zamknij

Minister Edukacji i Nauki z wizytą w Stawiskach

17 marca br. Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach po raz pierwszy odwiedził Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki, by spotkać się z władzami gminy, dyrekcją szkoły i uczniami, jak również obejrzeć nową halę sportową, która powstała m.in. dzięki pieniądzom pozyskanym z rządowych programów.

Nowy obiekt sportowy, jak również łącznik ze szkołą, w którym mieszczą się m.in. świetlica,  stołówka z zapleczem kuchennym oraz gabinety dla logopedy i psychologa zrobiła wrażenie na Ministrze Edukacji i Nauki, co podkreślał w trakcie spotkania z uczniami.

– Porównywaliśmy tę salę gimnastyczną, która służyła przez długie lata waszym starszym kolegom, pewnie również i waszym rodzicom, z tą piękną halą, świetlicą i stołówką. To są rzeczywiście imponujące warunki, w których się uczycie – powiedział minister Przemysław Czarnek, a cytat został przytoczony w relacji ze spotkania zamieszczonej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Na pamiątkę wizyty, na ręce dyrektora szkoły, Minister przekazał Dyplom Uznania oraz książkę pt. „Laur Niepodległości” autorstwa Agnieszki Kowalczyk.

W spotkaniu z Ministrem Edukacji i Nauki w szkole w Stawiskach oprócz społeczności szkolnej uczestniczyła Pani  Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty oraz Pan Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP.

przycisk galerii

Relacje z wydarzenia dostępne są:

TVP3 Białystok

Ministerstwo Edukacji i Nauki 

Radio Białystok

źródło: stawiski.pl

Może Ci się spodobać: