Menu Zamknij

Ferie z ekonomią

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.

W tracie zajęć prowadzonych w ferie zimowe w terminie 23.01.2023 r. – 27.01.2023 r. uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu ekonomii i finansów, przyswajali podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiedzieli się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież miała również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne oraz nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi.

Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą, wizyta w placówce Hexa Banku Spółdzielczego w Stawiskach.

                                                                       Koordynator projektu: Barbara Paczoszka

Może Ci się spodobać: