Menu Zamknij

Ogólnopolski Projekt „Empatyczna Klasa”: Dzień Dobrych Uczynków i Dzień Przyjaciela-misja majowa

Nadszedł czas na ostatnią misję w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Empatyczna Klasa”, w którym bierze udział nasza szkoła.Organizatorzy projektu pozostawili dowolność w wyborze tematu, którego będzie ona dotyczyć.
W naszej szkole postanowiliśmy świętować Dzień Dobrych Uczynków, który przypada 19 maja. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Również i my zachęciliśmy uczniów do czynienia dobra wobec swoich najbliższych. Chętne osoby mogły  przesłać do nas zdjęcie lub rysunek ukazujący dobre uczynki dla innych: rodziców, rodzeństwa, zwierząt oraz naszej planety.
Dodatkowo zorganizowaliśmy w szkole akcję pod tytułem „Przyjacielska poczta”. Przez cały tydzień można było zakupić kolorowe, śmieszne kartki ze zwierzakami, a następnie napisać na nich kilka miłych słów skierowanych do koleżanek lub kolegów i wrzucić je do skrzynki „Przyjacielskiej poczty”. Kartki trafią do adresatów już 9 czerwca, czyli w Dzień Przyjaciela.  Cały dochód ze sprzedaży kartek zostanie przeznaczony na pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska dla zwierząt w Kolnie.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych akcji:
Koordynatorzy projektu:
Katarzyna Łepkowska, Marzena Grabowska
oraz klasa 5a i 5b

Może Ci się spodobać: