Menu Zamknij
uczniowie po apelu z okazji Dnia Samorządności

Dzień Samorządności 2021

24 czerwca, czyli w przeddzień zakończenia roku szkolnego, odbył się w naszej szkole Dzień Samorządności pod hasłem „Wakacji czas”.
Po długim czasie nauczania zdalnego, była to pierwsza akcja jaką mogliśmy znów razem poprowadzić. Chcieliśmy zatem, aby pozwoliła ona na integrację klas oraz przede wszystkim dobrą, wspólną zabawę.
Wszystkie klasy miały za zadanie przygotować i zaprezentować się w następujących konkurencjach: Pokaz Talentów, plakat „Maskotka naszej szkoły” oraz krótka scenka kabaretowa o tematyce wakacyjnej. Dodatkowo uczniowie mieli w tym dniu ubrać się wakacyjnie. Królowały zatem piękne kwieciste sukienki, kapelusze oraz okulary przeciwsłoneczne.
Poszczególne konkurencje dostarczyły wszystkim dużo śmiechu i pozytywnych wrażeń. Z zachwytem oglądaliśmy talenty wokalne, taneczne, plastyczne oraz sportowe. Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że mają nie tylko wspaniałe zdolności, ale również ogromne poczucie humoru.
Za wszystkie konkurencje klasy zdobywały punkty przyznawane przez komisję. Najwyższą sumą głosów zwyciężyła klasa VIIIC, która na ręce gospodarza klasy otrzymała bon na zakup lodów. Wszystkie klasy otrzymały także pamiątkowe podziękowania.
Niestety burza, która niespodziewanie nadeszła, pokrzyżowała nam trochę plany. Dalszy ciąg Dnia Samorządności odbył się już w szkole, w dość okrojonym składzie ze względów sanitarnych.
Na zakończenie krótko przypomnieliśmy kilka zasad i wskazówek odnośnie bezpieczeństwa podczas wakacji. Zostały także wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach organizowanych przez SU w trakcie nauczania zdalnego.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za udział oraz wykazanie się pomysłowością. I choć tylko jedna klasa otrzymała bon na zakup lodów, to sądząc po uśmiechach, które gościły w tym dniu na niemal wszystkich twarzach, nie mamy wątpliwości, że dobra zabawa była najlepszą nagrodą dla wszystkich.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Samorząd Uczniowski oraz opiekunki:
Katarzyna Łepkowska i Marzena Grabowska

 

przycisk galerii

Może Ci się spodobać: