Menu Zamknij
plakat

„Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?” – konkurs plastyczny

Marszałek Województwa Podlaskiego
Artur Kosicki

Panie i Panowie
Dyrektorzy Szkół Podstawowych

Szanowni Państwo,

województwo podlaskie bardzo umiejętnie i efektywnie wykorzystuje Fundusze Europejskie. Rozwija przy ich udziale m.in. edukację, przedsiębiorczość, kulturę, ochronę zdrowia, infrastrukturę, ochronę środowiska. Zmiany zauważymy w każdym zakątku naszego regionu, zarówno w małej gminie, jak i w dużym mieście. Przemiany, zarówno te małe, bardzo ważne dla lokalnej społeczności, jak i duże, są wszędzie wokół nas. Wyremontowany szpital, nowa droga, opera czy dworzec, ale również świetlica wiejska, nowe maszyny w firmie lub kolektory słoneczne na dachu sąsiada… Wystarczy tylko się rozejrzeć.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak te zmiany postrzegają dzieci i młodzież. Dlatego specjalnie dla nich organizujemy konkurs plastyczny pod nazwą „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?”. Państwa: przedstawicieli szkół podstawowych i domów kultury prosimy o przyłączenie się do naszej akcji. Tylko dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu uda nam się dotrzeć do szerokiego grona dzieci i młodzieży z naszego województwa.

Zadaniem dzieci będzie wykonanie prac plastycznych, które zilustrują zmiany, jakie dzięki Funduszom Europejskim, miały miejsce w ich otoczeniu, mieście czy gminie. Zakres tematyczny jest ogromny, a technika wykonania dowolna, ponieważ nie chcemy ograniczać wyobraźni młodych artystów.

Na zwycięzców czekają naprawdę bardzo atrakcyjne nagrody: za I miejsce notebook, a za kolejne: smartfon i hulajnoga elektryczna. Państwa placówka również zostanie nagrodzona, jeśli zwycięzca będzie jej reprezentantem. Na szkołę lub dom kultury, z której wywodzą się laureaci I miejsca w dwóch kategoriach wiekowych, czekają notebooki.

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam do zaangażowania się w nasz konkurs plastyczny, a dzieci i młodzież – do udziału w nim.

z poważaniem
Artur Kosicki
Marszałek Województwa Podlaskiego

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
Zaproszenie 714 KB 94
Regulamin konkursu 489 KB 98
Formularz zgłoszeniowy 164 KB 109

Może Ci się spodobać: